Taş Evler

Taş Ev Fiyatları

Taş ev tasarımları , her zaman en çok dikkat çeken ve gösterişli yapılardır. Dayanıklı ve ihtişamlı görünümleri sebebi ile de hala kullanım alanını yitirmemişlerdir. Ayrıca, oldukça elverişli ve kullanım alanının geniş olması sebebi ile soğuk iklimlerde kişiler soğuktan korurken sıcak iklimlerde içerinin serin tutulmasını sağlamaktadır. Bu sebeple, kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Fakat, taş ev modellerinin işçiliğinin zor olması ve inşa süresinin de uzun olması sebebi ile fiyatları diğer ev modellerinden daha yüksektir.

Taş ev modellerinin işçiliğinin zor olması, inşa edilmesinin uzun süreler alması sebebi ile birçok hazır taş yapıları bulunmaktadır. Hazır taş evler daha önceden farklı zevklerde farklı bölgelerde inşa edilerek hiç oturulmamış yapıları hizmetinize sunmaktadır. Hazır taş evlerin bazılarında ise daha önce oturulmuş ve dizayn edilmiş yapılarda bulunabilmektedir. Özellikle , Ege ve Akdeniz bölgesinde hazır taş evleri oldukça popülerdir.

Ortalama bir şekilde hazır taş ev fiyatlarından bahsedecek olursak, kırsal kesimlerde bulunan hazır taş ev fiyatları metrekaresine bağlı olarak daha uygundur. Örnek verecek olursak, 2021 yılı itibariyle Çanakkale’de iki katlı eski bir taş evinin fiyatı yaklaşık olarak 300.000.000 TL’dir. Daha modern hazır taş ev fiyatlarından bahsedecek olursak , Bodrum’da bulunan 180 metrekare bir taş evin fiyatı ise yaklaşık olarak 975.000.000 TL’dir.

2021 yılı modern ve lüks hazır taş ev fiyatlarından bahsedecek olursak, hazır tasarımlarımız bulunduğu tasarımlardan bahsedecek olursak, yaklaşık 300 metrekare 2 katlı modern villa tarzı taş evlerin fiyatı yaklaşık olarak 840.000.000 TL’dir. Bir başka hazır tasarımımızın fiyatından bahsedecek olursak, 473 metrekare 2 katlı modern ve lüks bir villanın fiyatı ise yaklaşık, 1.324.000.000 TL’dir. Bir başka hazır taş ev fiyatlarından bahsedecek olursak, şato tarzı 537 metrekare lüks ve beyaz taşlı villanın fiyatı yaklaşık 1.503.000.000TL’dir.

Bahsetmiş olduğumuz hazır taş ev fiyatları, yaklaşık bir fiyattır. Yapılacak olan alana, evin metrekaresine, tercih edilecek taşın türüne bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek hazır taş ev fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ GÖNDERİLER