Taş Evler

Taş Ev Fiyatları

taş ev fiyatı ve modeli

taş ev fiyatı

yığma bina taş duvar maliyeti

taş duvar işçilik maliyeti

Taş duvarlarda işçilik maliyet birim fiyatı (Çift duvar 300 tl olarak belirlenmiştir)
Doğal taş uygulamalarında m2 birim maliyeti 350 tl’ye kadar fiyatlandırılabilmektedir.

 

160 m2 Taş ev Fiyatı: Ortalama 160 m2 Böyle bir yığma binanın maliyeti: 950,000 TL bandındadır. 

Taş ev tasarımları , her zaman en çok dikkat çeken ve gösterişli yapılardır. Dayanıklı ve ihtişamlı görünümleri sebebi ile de hala kullanım alanını yitirmemişlerdir. Ayrıca, oldukça elverişli ve kullanım alanının geniş olması sebebi ile soğuk iklimlerde kişiler soğuktan korurken sıcak iklimlerde içerinin serin tutulmasını sağlamaktadır. Bu sebeple, kullanım alanı oldukça çeşitlidir. Fakat, taş ev modellerinin işçiliğinin zor olması ve inşa süresinin de uzun olması sebebi ile fiyatları diğer ev modellerinden daha yüksektir.

Taş ev modellerinin işçiliğinin zor olması, inşa edilmesinin uzun süreler alması sebebi ile birçok hazır taş yapıları bulunmaktadır. Hazır taş evler daha önceden farklı zevklerde farklı bölgelerde inşa edilerek hiç oturulmamış yapıları hizmetinize sunmaktadır. Hazır taş evlerin bazılarında ise daha önce oturulmuş ve dizayn edilmiş yapılarda bulunabilmektedir. Özellikle , Ege ve Akdeniz bölgesinde hazır taş evleri oldukça popülerdir.

Ortalama bir şekilde hazır taş ev fiyatlarından bahsedecek olursak, kırsal kesimlerde bulunan hazır taş ev fiyatları metrekaresine bağlı olarak daha uygundur. Örnek verecek olursak, 2022 yılı itibariyle Çanakkale’de iki katlı eski bir taş evinin fiyatı yaklaşık olarak 600.000.000 TL’dir. Daha modern hazır taş ev fiyatlarından bahsedecek olursak , Bodrum’da bulunan 180 metrekare bir taş evin fiyatı ise yaklaşık olarak 1,200.000.000 TL’dir.

2022 yılı taş ev fiyatları ortalama yığma bir bina için m2 birim maliyeti 5500-6000 tl arasındadır.
2022 yılı kolon blokajlı taş ev fiyatları 6500-7000 tl arasında fiyatlandırılmaktadır.
2022 yılı taş ev fiyatları önü açık veranda teklifi m2: 1500 tl bandındadır. 

Bahsetmiş olduğumuz hazır taş ev fiyatları, yaklaşık bir fiyattır. Yapılacak olan alana, evin metrekaresine, tercih edilecek taşın türüne bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilmektedir. Firmamız ile iletişime geçerek hazır taş ev fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

İLGİLİ GÖNDERİLER