taş ev fiyatı ve modeli

taş ev fiyatı

2023 Yılında Taş duvarlarda işçilik maliyet birim fiyatı (Çift duvar 600 tl olarak belirlenmiştir)
Doğal taş uygulamalarında 2023 yılı itibariyle m2 birim fiyatı işçilik rakamları 1100 tl’ye kadar fiyatlandırılabilmektedir.

160 m2 Taş ev Fiyatı: Ortalama 160 m2 yukarıdaki gibi bir yığma binanın maliyeti: 2.250.000 TL bandındadır.

Taş Evlerin Tasarımları

Taş evlerin tasarımı genellikle daha lüks ve çekici tasarımlara sahiptir. Taşın işlenmesi, evin daha güzel ve daha özel bir görünüm kazanmasını sağlar. Taş evler, genellikle çok renkli taşların kullanılmasını da kapsar ve bu evlerin daha canlı bir görünüm kazanmasını sağlar.

Taş evler, çoğu zaman çok pahalıdır. Fiyatlar, evin büyüklüğü, taşların cinsi ve işlemelerin kalitesine göre değişebilir. Ayrıca, taş evin kurulması için gerekli çalışma süresi de dikkate alınarak fiyat değişikliği olabilmektedir.

2023 taş ev fiyatları etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörler arasında evin yapılacağı yeri, metre kare büyüklüğü, taş ev yapımı için harcanacak olan süre, taş evin yapımında kullanılacak olan olan ürünlerin, malzemelerin kalitesine bağlı olarak bu evlerde fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir fiyat verilecek olursa metrekare başına yapılacak olan ortalama tutar değeri yığma bir taş evi için 14.000 – 15.000  TL arası baz alınır.

Lüks görünümlü bir taş duvar için malzemeli m2 fiyatı 1500 – 1750 tl arasında değişir. Bu fiyatlar ilden ile de bölgeden bölgeye de farklılık göstereceği unutulmamalıdır.

Back to list

İLGİLİ GÖNDERİLER