Ahşap Ev Tasarımları
Ahşap ev tasarımlarının tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi de ahşabın oldukça estetik duran bir malzeme olmasıdır. Aynı zamanda, ahşap ev tasarımlarının birçok farklı alternatifi bulunmaktadır. Ahşap ev mimarisini tercih edecek olan müşterilerimizin ev şekillerine göre, büyüklüklerine göre tasarımlar değişebilmektedir.
Genel olarak en çok tercih edilen ve beğenilen ahşap ev tasarımlarının örneklerinden bahsedecek olursak, ilk sırada modern ahşap evler yer almaktadır. Modern ahşap evler, Amerikan tarzı ahşap evler olarak da bilinmektedir. Ahşap ev tasarımlarından Amerikan tarzı ahşap evler, dışarıdan adeta lüks bir villa görünümüne sahip fakat ahşap kullanımından dolayı doğa ile iç içe geçmiş bir görüntüsü olan en çok tercih edilen tasarımlardır. Aynı zamanda modern ahşap evler de kapı ve pencerelerin renkleri farklıdır.
Ahşap ev tasarımlarından sık tercih edilen bir başka tasarım ise, konteyner tarzı ahşap kulübelerdir. Konteyner tarzı ahşap kulübeler, oldukça sade ve doğal bir görünüme sahip olmasının yanı sıra tek katlıdır ve oda sayısı azdır. Yapımı oldukça kolay olan ahşap tasarımda genel olarak sayısı az kişilerin tercih etmesi gerekmektedir.
Ahşap ev tasarımlarından bir diğeri ise üçgen ahşap ev tasarımıdır. Üçgen ahşap ev tasarımları, küçük veya büyük her alana uygun kişiselleştirilmiş projelere uygulanabilir olan oldukça şık duran tasarımlardan bir tanesidir . İki katlı veya tek katlı tasarlanabilmektedir. Genellikle dağ evlerinde veya orman içinde olan evlerde kullanılabilmektedir.
Ahşap ev tasarımlarından bir diğeri ise verandalı ahşap ev tasarımıdır. Genellikle, bireysel evlerde veya çiftliklerde kullanılan verandalı ahşap evlerin tasarımı oldukça şık durmaktadır. Genellikle, tek katlı olan verandalı ahşap evler oldukça kullanışlıdır.
Ahşap ev tasarımlarından bir diğeri ise rustik ahşap ev tasarımıdır. Rustik evlerde yalnızca ahşap malzemeler kullanılır. Evin içi de dışı da tamamen ahşaptan oluşmaktadır. Aynı zamanda, rengi de orijinal ahşap rengine oldukça yakındır. Görünümünde eskitilmiş malzemelerin kullanılması sebebi ile çok daha nostaljik bir görüntüsü oluşmaktadır. Rustik tasarım kimi zaman diğer ahşap ev tasarımlarından daha pahalıya mal olabilmektedir.