Taş Evler

Taş Ev Tasarımları

  Taş Ev Tasarımları

    Taş ev mimarisi, ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen mimarilerden bir tanesidir. Bünyesinde bulundurduğu avantajlar sebebi ile de yüzyıllardır kullanılmaya devam etmektedir. Fakat, birçok taş ev tasarımları bulunmaktadır.

Taş ev tasarımlarından bahsedecek olursak, ülkemizde en sık kullanılan tasarımlardan bir tanesi ahşap ve taş kombinasyonu olan tasarımlardır. Genelde bu yapılarda pencere ve kapı malzemeleri ahşaptan, diğer malzemelerin tümünde ise taş malzemesi kullanılmaktadır. Bu sebeple, oldukça şık bir görünüm elde edilmektedir.

Taş Ev Modelleri

Taş ev tasarımlarından bir başka model ise, tek katlı taş evlerdir. Bu evler, genellikle kırsal alanlarda tercih edilen sağlam yapılardır.

Modern ve klasik taş ev tasarımlarından bahsedecek olursak, bu tasarımlı yapılarda genelde Avrupa’da tercih edilen oldukça modern , yüksek ve geniş yapılarda tercih edilmektedir. Özellikle, şato gibi bir görünümünün olması sebebi ile oldukça ihtişamlı ve lüks bir görünüm oluşturmuştur.

Bir başka taş ev tasarımlarından bahsedecek olursak, beyaz taş tasarımı oldukça şık ve lüks bir görüntü oluşturan birçok kişi tarafından da beğenilen yapılardır. Genelde kırsal kesimler tarafından daha sık tercih edilir.

Taş ev tasarımlarından bir başka model ise, beton ile taş tasarımıdır. Beton ile taş malzemelerin birleşimi ile oluşturulan yapılar oldukça sağlam ve uzun ömürlü olmaktadır. Hem de beton ile taş malzemelerin birleştirilmesi ile oldukça farklı tasarlanmış yapılar da tasarlanabilmektedir.

Taş ev tasarımlarından bir başkası ise, minimal taş evlerdir. Bu evler genelde çiftlik veya kırsal kesimlerde bulunmaktadır. Bu yapılarda hayvancılık da gerçekleşebilmektedir. Fakat, şehirde tek kişi veya iki kişinin kalmasına müsait oldukça şık yapılar halinde de tasarlanabilmektedir. Bu yapıların tek veya iki odası bulunmasının yanı sıra oldukça küçüktür. Isınması ve soğuması oldukça kolay bir tasarımdır.

Taş ev tasarımlarından bir başkası ise, taş ev ve avlu tasarımlarıdır. Bu tasarımlar da genelde konak ve köşklerde tercih edilmektedir. Oldukça rahat ve keyifli bir tasarımının olmasının yanı sıra genelde tek katlı yapılardır.

Sizde taş ev yaptırmak istiyorsanız, tüm bu örnek tasarımlara göz atarak kendi bölgenize, konforunuza ve estetiğinize en uygun tasarımı seçerek bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İLGİLİ GÖNDERİLER