Taş Evlerde Yaşam

Taş evler, insanların ilk yerleşik hayata geçmesinden bu yana en fazla tercih edilen yapılardan bir tanesidir. Aynı zamanda, dünyanın her yanında en sık tercih edilen yapılarından olmuştur ve halen de tercih edilmektedir. Dünyanın her ucunda farklı taş ev yapım seçenekleri olsa da her zaman dayanıklılığı, doğallığı ve sağlıklılığı ile ünlenmiş evlerdir. Ülkemizde de en sık Anadolu’da rastlanan evler olmuştur. Taş evlerde yaşamanın bin bir türlü avantajları bulunsa da günümüzde eskiden olduğu kadar çok tercih edilen seçenekler değildir. Taş evlerde yaşamanın avantajlarından ve dezavantajlarından bahsedelim.

Taş evlerde yaşamanın avantajlarından bahsedecek olursak, öncelikle taş evler oldukça estetik seçenekleri bulunan şehrin ortasında insanı doğada bir ormanda yaşıyormuş hissi verecek yapılardır. Aynı zamanda, son zamanlarda tasarlanan taş ve ahşap yapılı evlerin yaygınlaşması taş evlerin modernleştirilmesine de olanak sağlamıştır. Taş evlerde yaşamanın bir başka avantajı ise, yalıtım sorunun olmamasıdır. Taş evlerde oldukça huzurlu bir şekilde yaşamınızı sürdürebilir, kalabalık bir yerde bile sessiz bir ortam yaratabilirsiniz. Aynı zamanda, taş evler uzun ömürlü sağlam yapılar olması sebebi ile evinizi nesilden nesile miras bırakabilirsiniz. Taş evin bir diğer avantajı ise, sağlıklı olmasıdır. Taşlar doğal malzemeler olduğu için, ev içerisinde hiçbir kimyasal madde olmadan organik bir ortam yaratılabilir.

Taş evlerde yaşamanın dezavantajlarından bahsedecek olursak, taş evlerin ilk dezavantajı maliyetidir. Diğer ev yapılarına göre daha pahalıdır. Fakat, bu maliyet göze alınabilir çünkü, sonradan çıkacak hiçbir masrafı bulunmaz. Taş evlerin bir diğer dezavantajı ise bu evlerin uzun sürede yapılıyor olmasıdır.

Eğer sizde taş evlerde yaşamının farkını ve kalitesini tatmak istiyorsanız, Stoneplus olarak, dilediğiniz küçük taş evleri 20 yıllık tecrübemizle müşterilerimizin memnuniyetini sağlayarak hayallerinizi gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.. Aynı zamanda, küçük taş evler yapımızda müşterilerimize minimum fiyatlar sunmaktayız.. %100 profesyonellikle geniş ekip arkadaşlarımız ile geniş ahşap ve taş ev standartlarımızı müşterilerimize en iyi şekilde sunuyoruz Sizde Stoneplus sitemize girerek, ahşap ev çeşitliliğimize ve taş evler konusunda tecrübemize göz atarak Whatsapp veya mail adresimizden bizimle iletişime geçerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz