Hazır Taş Ev Fiyatları

Taş evlerde kullanılan bütün malzemelerin el işçiliği ile yapılıyor olmasından ötürü diğer mimari türlerinden daha pahalı tutabilmektedir. Aynı zamanda taş evler oldukça dayanıklıdır. Oldukça sağlıklı yapılar olması sebebi ile de oldukça uzun süre ayakta kalabilen yapılardır. Örnek verecek olursak, 200 yıl önce yapılmış olan tarihi yapılar bugün hala sapasağlam ayakta kalabilmişlerdir. Aynı zamanda, taş evlerin bir diğer avantajı ise, oldukça dayanıklı olması sebebi ile her türlü doğal afete karşı koruma sağlayabilmektedir ve enerji tasarrufu yapabilmektedir. Aynı zamanda, diğer beton evlerin aksine çok daha az bakım gerektiren bir yapıdır. Bu sebeple, uzun vadeli düşündüğümüz zaman oldukça ekonomiklerdir.

Taş ev mimarisini tercih edecek olan kişiler, taş ev fiyatlarının fiyatlarını öğrenmek istiyorlar. Fakat, ortalama olarak taş ev fiyatlarını çıkartmak çok sağlıklı olmayacaktır. Örnek verecek olursak,  yüksek eğimi olan bir arazide taş ev inşa etmek çok daha maliyetli olurken, daha güz ve eğimsiz olan arazilerde taş ev yapımı çok daha uygun fiyatlı olacaktır. Aynı zamanda, daha büyük olan ve daha fazla taş gerektiren evlerde maliyet daha çok olurken, daha küçük evlerde daha uygun fiyatlı maliyet çıkmaktadır.

Aynı zamanda, taş ev fiyatları çıkartılırken evde kullanılacak taşın cinsi ve maliyeti de çok önemlidir. (Kırma taş ve kesme taş) Örnek verecek olursak, soğuk yerlerde taş ev yapılırken kullanılacak taşlar çok daha dayanıklı olması gerekirken daha ılıman iklimlerde yapılan taş evlerde kullanılacak olan evlerde daha yumuşak taşlar tercih edilebilmektedir. Buna bağlı olarak da taş ev fiyatlarında değişiklik olabilmektedir.

Ek olarak, taş ev fiyatlarında değişiklik gösterecek bir başka özellik ise çatı kullanılıp kullanılmayacağıdır. Örnek verecek olursak, ılıman iklimlerde çatı kullanılır ve çatı yalıtımının yapılması bir zorunluluktur. Fakat, soğuk iklimlerde ise çatı kullanılmamalıdır. Çatı yalıtımı yapılması ve çatının bulunuyor olması da taş ev fiyatlarını değiştirecek özelliklerdendir.

Taş ev fiyatlarını etkileyecek olan bir başka özellik ise, bir evde elektrik ve su tesisatın bulunup bulunmamasıdır. Su ve elektrik tesisatını kaplarken de problemlerin yaşanıp yaşanmayacağı durumları da taş ev fiyatlarını doğrudan etkileyebilmektedir. Sizde taş ev yaptırmak istiyor ve firmamızı tercih etmek istiyorsanız, firmamızdan eviniz ve istekleriniz doğrultusunda fiyat çıkarmalarını isteyebilirsiniz.

 

 

İLGİLİ GÖNDERİLER