Ahşap ev mimarisi, sağladığı avantajlı özellikler sayesinde son yıllarda oldukça popüler olmayı başarmış bir mimari türüdür. Ahşap ev mimarisinin kişilere sunduğu avantajlardan bahsedecek olursak, ilk ve en önemli özelliği ses geçirgenliğinin olmamasıdır. Aynı zamanda, ahşap ev mimarisinde evi ısıtma ve soğutma bütçesi diğer mimari yapılara göre çok daha uygundur. Ahşap mimarisinin bir diğer avantajı ise, kişilerin kendini doğa içerisinde hissederek çok daha pozitif kalabilmeleri ve daha huzurlu hissetmelerini sağlamasıdır. Ayrıca, ahşap mimarisi nefes alan bir yapı olması sebebi ile kişilerin daha sağlıklı bir yaşam sürmelerini sağlamaktadır.

Ahşap mimarisinin avantajlarını göz önünde bulundurarak ortalama ahşap ev fiyatlarından bahsedecek olursak, ortalama m2 düşen fiyat 3.000 TL civarındadır. Fakat, sadece m2 hesaplamasına bağlı olarak ahşap ev fiyatlarından bahsetmemiz çok doğru olmayacaktır. Piyasada bulunan çoğu ahşap ev fiyatları veren firma m2 odaklı çalışsa da, ahşap ev projesi bittikten sonra ekstra masrafın çıkma ihtimali de çok yüksektir. Bu sebeple , ahşap ev fiyatlarını yalnızca m2 üzerinden değerlendiren firmalardan uzak durmak gerekmektedir.

Firmamızın ahşap ev fiyatlarında her eve göre belli bir fiyat vermesi mümkün değildir. Bunun sebebi ise, ahşap ev fiyatları kişilerin istediği ahşabın kalınlık, işçilik ve evin detaylarına göre değişiklik göstermesidir. Fakat, ahşap ev fiyatlarında genelde tercih edilen ahşap kalınlığı 14 cm’dir. Fakat, ahşap ev yaptırmak isteyen müşterilerimizin beklentisine göre de ahşap kalınlığını değiştiriyoruz. Bu sebeple, ahşap ev yapım süresinin artmasına bağlı olarak ahşap ev fiyatları da buna göre artmaktadır.

Firmamız üzerinden ahşap ev tadilatı yaptırmak istiyorsanız ve bu konuda evinize göre ahşap ev fiyatları almak istiyorsanız, bunun için mutlaka ekibimiz evinizin plan ve programını yapması gerekmektedir. Daha sonra, siz değerli müşterilerimizden hangi kalınlıkta ahşabı kullanmanızı istediğinizi, evinizin hangi bölgelerinin sorunlu olduğunu öğreniyor ve bu bilgiler doğrultusunda sizlere ahşap ev fiyatı çıkartıyoruz. Çoğu firmanın aksine, ahşap ev fiyatları çıkartırken minimum fiyat ve şantiyemizde bulunan ekip arkadaşlarımızın tecrübe ve özenine dair garanti sunuyoruz.