Üçgen evler, uzun yıllardan beri insanlar tarafından tercih edilen konforlu ve estetik evlerden bir tanesidir. Özellikle, bungalov evleri ilk olarak Hindistan’da rastlanılmış olan taşınabilir evler olması sebebi ile de gezginler tarafından oldukça tercih edilen evlerden olmuştur. Aynı zamanda, üçgen evlerin tercih edilmesin bir başka sebebi ise oldukça ekonomik olmasıdır.

Her türlü malzeme tarafından inşa edilebilen üçgen evler, coğrafyadan coğrafyaya işlevden işleve göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda, üçgen evler günümüzde tatil yerlerinde otel veya pansiyon olarak da tercih edilebilmektedir.

Üçgen ev tasarımlarını işlevinden işlevine ve yapılış tarzına göre sınıflandıracak olursak, bu evler genelde minimalist ve doğal yaşamayı seven kişiler tarafından tercih edilse de şehir içinde üçgen evlerde yaşayan kişiler de bulunmaktadır. Bu sebeple, bahsedeceğimiz ilk üçgen ev tasarımı yüksek katlı, büyük ve taş üçgen evlerdir. Bu evler çok daha modern duran ve sofistike tasarımlardır.

Genelde büyük, yüksek ve taş üçgen ev tasarımlarını tercih eden kişiler, kalabalık aileler tarafından tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda, taş üçgen evleri güneyde otel olarak tercih edilen tasarımlardır. Bir diğer üçgen ev tasarımından bahsedecek olursak, ahşap ve alçak üçgen evlerdir. Bu tasarımlar geleneksel üçgen ev tasarımları olarak geçmektedir.

Ahşap üçgen ev tasarımları genelde orman ve dağ içi evlerde tercih edilmektedir. Bu evler genelde küçük ve minimalist tasarımlardır. Bu tasarımları tercih eden kişiler genelde kafa dinlemek için doğa havası almayı seven kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bir diğer üçgen ev tasarımı ise asma katlı ve verandalı üçgen ev tasarımıdır. Bu evlerde genelde Amerika veya Kanada bölgelerinde tercih edilen tasarımlardan bir tanesidir.

Stoneplus olarak, hayalinizde yaptırmak istediğiniz bir üçgen ev varsa hayalinizi gerçekleştirmek için profesyonel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Stoneplus firmamız 20 yılı aşkın tecrübeli bir şirkettir. Bünyemizde bulan ahşap, taş, verandalı üçgen ev tasarımlarımız ile %100 kusursuz hizmetler vermekteyiz. Aynı zamanda, müşterilerimize sunmuş olduğumuz minimum fiyat aralığı sayesinde müşterilerimizin memnuniyetine öncelik vermekteyiz.  Sizde Stoneplus sitemize girerek, ahşap ev çeşitliliğimize ve taş evler konusunda tecrübemize göz atarak Whatsapp veya mail adresimizden bizimle iletişime geçerek hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz