Hayır.  Hayallerinizi şekillendirmemiz için Ofislerimize Gelmenize Gerek Yok.  Stoneplus Ekibi Bulunduğunuz Bölgeye En Kısa Sürede Gelip Çalışmalarımızı Anlatmak İçin Bekliyor Olacak..

Stoneplus Mevcut projelerimizin yanı sıra, butik projelerinizi ve hayallerinizi şekillendirmek için burada. Mevcut ürün portföyümüz üzerinden hayallerinize yakın projelerden yararlanabilir veya beğendiğiniz bir proje hakkında fiyat ve detay talebinde bulunabilirsiniz.

Stoneplus öncelikle arazi uyumu ve detay çalışmalarını İlk İletişim üzerinden şekillendirir. Mimarlarımız sizlere örnek bir proje sunarak detayları hakkında bilgi verir. Sizler gerekli değişiklik talep etmeniz durumunda revize çalışmaları sonrası sizin hayallerinizle eşleşen projeniz çoktan hazır olmuş olacak.

Teknik Birimimiz sizlerle iletişim kurup projenizin bölgenizdeki uyumu, dayanıklılığı, soğuk geçirmezliği ile ilgili bilgileri aldıktan sonra ahşap kalınlığı konusunda sizlere bir çalışma düzenleyip, Ortalama fiyat sunumunu gerçekleştirir.

Son aşamada ise onaylamanız halinde sizlere sunum yapmak için Stoneplus Ekibi Çoktan yola çıkmış olacak.

Stoneplus Türkiye’nin en tecrübeli ahşap ustalarını bir araya getirerek ortak payda da buluşuyor.  Ekibimize, teknolojik üstünlüğümüze ve sahadaki tecrübemize güvenimiz sonsuz.

Projelerinizde olumsuzluklarla karşılaşmanız durumunda tüm sorumluluğu Stoneplus üstlenmek de. Teknik şartnamelerimiz T.C. Anayasa Mahkemeleri tarafından, sizi ve bizleri koruyan sözleşmelerimiz ile birlikte Tüm maddeleri açık olacak şekilde korunmak da. Ayrıca Stoneplus kapsamında yapılan projelerinizin 2 yıl garantisi Stoneplus tarafından sağlanmak da.

Şantiye Aşamasında sizlerden hiç bir talebimiz, personellerimizin yemek, dinlenme, kalacak yer gibi bir talebi bulunmayacaktır. Stoneplus projenizin m2si ne olursa olsun, personellerinin tüm taleplerini yerine getirebilecek şantiye alanını üretecek, sizler sadece hayallerinizin oluşmasını izleyeceksiniz.

Ruhsat talep dilekçesi
Tapu sureti
Aplikasyon krokisi
Çap
İmar durumu
Deprem Yönetmelik şartlarına uygun olarak projelerin işin başından sonuna kadar yerinde tatbik edileceğine dair noterden fenni mesullük taahhütnamesi (mimar veya inşaat mühendisinden)
Mimari proje
Statik proje ( Çekme ve basınç cubukları için G=S/F Eğilme için G = M /W )
Elektrik projesi
Sıhhı tesisat proje

Fiyatlandırma yapınızda kullanılacak malzemelere, projenin büyüklüğü, üretim ve montaj zorluğu gibi faktörlerle değişim göstermektedir. M² ye endeksli bir fiyat maliyetimiz yoktur ayrıca böyle bir maliyet yapılandırması sağlıklı olamaz. %30 meyilli çatı ile %45 meyilli bir çatının malzeme sarfiyatı aynı değildir. Çatı meyili arttıkça malzeme sarfiyatıda doğru orantılı artar. Duvar kalınlıkları arttıkça maliyet rakamı artar. Bu yüzden plan ve proje çalışması yapmadan maliyet çıkarmak, malesef imkansızdır. Pilan ve projenizi incelemeden sadece taban m² sine göre ücretlendirme yapan firmalardan uzak durmanız (ilerde kesinlikle doğacak hak mağduriyetleriniz) faydanıza olacaktır.

Bir binanın depremde yıkılma sebebi, deprem dalgasının tersi yönünde hareket etmesidir. Bu yüzden taşıyıcı kolonlar bu güçlü dalgalara dayanamayıp yıkılmaktadır. Ahşap yapılar ise, esneklikleri sayesinde bu yapılarla aynı yönde hareket edebildikleri için depreme karşı yüksek dirence sahiptir. Bir başka önemli bilgi ise, betonarme ahşaba göre 5 kat, çelik ise 13 kat fazla ağırlığa sahiptir. Bu nedenle ölüm riski de fazladır. Halbuki aynı ağırlıktaki beton ve çeliğe göre ahşap, daha fazla yük taşımaktadır.

Ürünlerimiz emprenye uygulanmış ahşap olduğu için yangında alev alev yanmak yerine sigara  külü gibi yanarak yangının şiddetli yayılmasını engeller.

Kütük ve Taş İşçiliği Hariç 100 m2 bir projeyi ortalama 2 ayda teslim ediyoruz. Olumsuz hava şartlarının getirmiş olduğu gecikmelerden dolayı iş geç teslim edilebilir. Bunun dışında su basmanı ve inşaa alanı müsaitse ortalama projelerimiz 2-5 ay arasında sürmekte.

Projelerimizin genellikle fiyatını ahşabın kalınlığı, işçilik ve detay işçiliği belirler. Projelerimizde genellikle 5 cm taş yünü, 10 cm ahşap kalınlığı kullanmaktayız. Devasa boyutta kütük ev ve yığma taş (30 cm) gibi yapı malzemelerimizde m2 fiyatlarımız 3000 TL’den başlar. Bu yapılar gereğinden fazla personelimizi yorar ve iş hacmini arttırarak süreyi uzatan faktörlerdendir.

Ahşabın hücre yapısı eşsiz bir ısı yalıtımı sunar, Ahşap malzeme bu nedenle aynı ebattaki betona göre 15 kat çelikten 400 kat ,alüminyumdan 1770 kat daha fazla ısı izolasyonu sağlar.
Bu şu demek;
10 cm kalınlığındaki ahşap kütük duvar 55 cm kalınlığındaki beton duvara eşittir.

Ahşabın hücre yapısı eşsiz bir ısı yalıtımı sunar, Ahşap malzeme bu nedenle aynı ebattaki betona göre 15 kat çelikten 400 kat ,alüminyumdan 1770 kat daha fazla ısı izolasyonu sağlar.
Bu şu demek;
10 cm kalınlığındaki ahşap kütük duvar 55 cm kalınlığındaki beton duvara eşittir.Isınma sistemi olarak ahşap yapılarımızda istenilen her türde ısınma gücünü kullanmak mümkün örn: kombi, soba, şömine, klima, infrared bu tamamen müşterinin tercihiyle ve yapının büyüklüğü yüksekliği ile doğru orantılıdır, unutmayın ki siz yalıtım değeri normal yapıların kat kat üstünde bir yapıda ısınma sistemi kuracaksınız!! bu ısınma maliyetinin düşmesi demektir.

Müşterilerimize tesisat aşamasında her türlü teknik desteği veriyor, ücretsiz mühendislik hizmeti sunarak standartların üstünde bir anlaşma sağlıyoruz.

Ahşap yalıtkan bir malzemedir iletken bir malzeme değildir bu sebeple ahşap malzeme ısıyı, yapının içinde tutma özelliğine sahiptir, hem fazla soğuk hem de fazla sıcak bölgelerde de son derece yüksek yalıtım sağlar.

Daha az enerji harcayarak daha çok serinlik veya sıcaklık sağlarsınız. Yazlık bölgelerde kullanılan ahşap yapılar ısıyı daha çok içerde hapsettiği için serinlemeniz için gerekli ısı derecesi yapının içinde daha uzun süre durmaktadır.

Kanada, Finlandiya, İsveç Gibi soğuk iklim kuşağına sahip ülkelerdeki müstakil yapıların %95’i Ahşap konstrüksiyonlu yapılardır,

Ahşap yapıların ömrü diğer tüm yapı malzemelerinden çok daha uzundur. Gerekli bakım yapılmasa dahi ahşap yapılar 200 yıl rahatlıkla ayakta kalırlar. Dünyanın en eski ve en dayanıklı yapı malzemesi olan ahşaptan yapılan yapılar 800 yıl öncesinden günümüze kadar ulaşmıştır. Norveç, Almanya, Finlandiya, Türkiye de 800 yılı aşmış yapılar mevcuttur.

tüm ahşap yapılarında ahşabın doğal görünümünü koruyan Finlandiya, İngiliz, Hollanda boya üreticilerinin ahşap evler için özel ürettiği CE ve ISO belgeli su bazlı Vernik ve Boyalarını kullanmaktadır. Bakımı için Yapının bulunduğu iklim şartlarına göre 5-8 yılda bir defa dış cephenin tek kat boyanması yeterlidir. Bu işlemi kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.
Yapılacak masraf 100 m2 bir yapıda 5-8 yılda bir 500-850 YTL arasındadır…